Płatności zbliżeniowe kartą na myjniach bezdotykowych

Bądź na bieżąco z poradami

Płatności zbliżeniowe kartą na myjniach bezdotykowych

Płatności zbliżeniowe kartą na myjniach bezdotykowych

31 paź 2018


Badania wskazują, że płacąc kartą dokonujemy znacznie wyższych transakcji niż w przypadku zakupów gotówką. To zjawisko nazwano credit card premium effect. Dzięki dużej dostępności kart płatniczych konsumenci odzwyczajają się od noszenia przy sobie gotówki, co wymusza na inwestorach i właścicielach większości biznesów akceptację popularnych wśród konsumentów płatności bezgotówkowych.

Właściciele myjni bezdotykowych mają możliwość uruchomienia płatności kartami zbliżeniowymi za mycie pojazdu, pranie tapicerki czy odkurzanie, a Ci którzy wprowadzili takie narzędzie do swojego biznesu, odnotowują stale rosnący wzrost obrotów (nawet o 30%). Obserwując rynek myjni bezdotykowych, można zauważyć, że przy obecnych trendach rynkowych coraz częściej punkty te udostępniają możliwość zapłacenia zbliżeniowo kartą płatniczą, ponieważ często tego typu rozwiązania decydują o ich konkurencyjności względem innych obiektów o tym samym  charakterze.

Aby dotrzeć do nowych klientów, którzy w danym momencie nie dysponują gotówką wystarczy terminal płatniczy umieścić na jednym słupku płatniczym lub na każdym stanowisku mycia. Obecnie prawie każdy terminal jest kompatybilny również z urządzeniami samoobsługowymi do prania tapicerek i odkurzania, które stanowią wyposażenie dodatkowe myjni bezdotykowych. Montując przystawkę do płatności zbliżeniowych wspieramy wszystkie formy płatności bezgotówkowych. Terminale płatnicze akceptują zarówno karty zbliżeniowe (PayPass, PayWave), jak i karty chipowe, karty z paskiem magnetycznym, a także płatności mobilne polegające na zbliżeniu smartfonu do przystawki.

Klienci myjni bezdotykowych są wyraźnie zadowoleni z możliwości zapłacenia kartą za wszystkie usługi jakie oferuje myjnia bezdotykowa, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą szukać monet w portfelu czy rozmieniać banknotów w rozmieniarce. Zbliżenie karty płatniczej do terminala jest o wiele wygodniejszym i szybszym rozwiązaniem oraz idealnie wpasowuje się w ideę myjni bezdotykowych.

Powrót