Myjnie samoobsługowe - jak korzystać, by zaoszczędzić - Poradnik

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Myjnia samoobsługowa – jak korzystać, by wydawać mniej

Myjnia samoobsługowa – jak korzystać, by wydawać mniej

28 lut 2020


Myjnia samoobsługowa – szybkość = oszczędność

Jedną z najprostszych metod na zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych na myjni samoobsługowej jest zwyczajnie szybsze mycie samochodu. Częstym zjawiskiem jest poświęcanie bardzo dużej ilości czasu na opłukiwanie pojazdu. Musimy zdać sobie sprawę z faktu, że maszyny, które wykorzystywane są na myjniach bezdotykowych są niezwykle wydajne. Dokładne wyczyszczenie samochodu nie powinno nam zająć więcej niż dziesięć minut.

Powinniśmy zapamiętać, że opłukiwanie samochodu na myjni bezdotykowej powinno zostać przeprowadzone możliwie jak najszybciej. Są na to dwa główne argumenty. Przede wszystkim: strumień wody, który wyrzucany jest z myjki zamontowanej na myjni bezdotykowej ma optymalne ciśnienie do usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Dodatkowo, ilość wody, która wykorzystywana jest w trakcie opłukiwania samochodu jest na tyle duża, że nawet podczas spływania po lakierze oczyszcza nasz samochód ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak np. błoto czy piasek. Zatem, jeśli chcemy wydać jak najmniej pieniędzy na myjni samoobsługowej, warto zminimalizować czas spędzany na opłukiwaniu samochodu.

Drugim sposobem na ograniczenie wydatków na myjni samoobsługowej może być zrezygnowanie z drugiej warstwy wosku nakładanego na samochód podczas ostatniego programu. Spokojnie, nie sprawi to, że nasz samochód będzie wyglądał na mniej zadbany, ani też nie wpłynie to zbyt negatywnie na skuteczność warstwy ochronnej wosku. Nie powinniśmy za to oszczędzać na programach myjących.

Trzeci sposób na korzystanie z myjni bezdotykowej, tak by zostawić na niej jak najmniej pieniędzy może wydawać się nieco kontrowersyjny. Mianowicie, powinniśmy odwiedzać myjnie samoobsługowe i myć na nich nasz samochód jak najczęściej. Dzięki temu, nie tylko zdobędziemy doświadczenie podczas mycia, ale też z każdą kolejną wizytą poświęcimy mniej czasu na mycie samochodu, gdyż będzie on po prostu znacznie czystszy, niż gdybyśmy odwiedzali myjnię bezdotykową raz na kwartał.

Korzystanie z dodatkowych urządzeń

Korzystanie z dodatkowych urządzeń oferowanych na myjni bezdotykowych, takich jak np. odkurzacz samoobsługowy czy kompresory do opon może wydawać się zbędnym wydatkiem. Możemy być skuszeni, by z nich zrezygnować w celu oszczędności. Nie jest to jednak wcale dobry pomysł. Musimy pamiętać, że taki sprzęt jak odkurzacz samoobsługowy pozwala nam na dokładne wyczyszczenie całego wnętrza samochodu za jednym zamachem. Nie jest to też wcale dużo droższe niż odkurzenie samochodu we własnym garażu, czy na parkingu z użyciem odkurzacza domowego. Przede wszystkim, samoobsługowe odkurzacze parowe znajdujące się na myjniach bezdotykowych pozwalają na jednoczesne odkurzenie i wypranie tapicerki, co niemożliwe jest w domowych warunkach. Należy także pamiętać, że nie musimy kupować i dobierać kosmetyków samochodowych samodzielnie.

Zatem, jeśli chcemy wydać jak najmniej na czyszczenie samochodu, to zrezygnowanie z odkurzania samochodu na myjni samochodowej na pewno nam tego nie zagwarantuje, a być może, nawet wręcz przeciwnie. Podniesie koszty związane z utrzymaniem samochodu.

Powrót