Myjnia bezdotykowa zimą i mycie samochodu w zimie - tak czy nie - Inwestuj w Myjnie

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Mycie samochodu na myjni bezdotykowej zimą – kilka wskazówek

Mycie samochodu na myjni bezdotykowej zimą – kilka wskazówek

09 wrz 2019


Mycie samochodu w zimie jest bardzo istotnym etapem konserwacji nadwozia. Zimą drogowcy używają soli, piasku a czasem nawet żwiru, by zapewnić jak największa przyczepność na oblodzonych i zaśnieżonych drogach. Żaden z tych środków nie ma dobrego wpływu na lakier i nadwozie naszego samochodu. Dlatego bardzo istotne jest, by w zimie regularnie myć bądź chociaż spłukiwać pozostałości soli i piasku z auta. Pozwoli nam to uniknąć uszkodzenia lakieru i rdzewienia nadwozia. Myjnie samoobsługowe dają możliwość szybkiego i bezpiecznego oczyszczenia samochodu, niezależnie od pory roku.

Podstawy mycia samochodu w zimą

Mycie samochodu zimą potrafi być skomplikowanym procesem, dlatego bardzo ważne jest, aby dobrze przygotować się do tego przedsięwzięcia. Najważniejsze to wybrać odpowiedni dzień na umycie auta. Regułą, do której warto się stosować, jest zaczekanie na okienko pogodowe. Mycie samochodu nawet przy temperaturze plus 2 stopni jest dużo prostsze i szybsze niż robienie tego przy ujemnych temperaturach.

Bardzo istotne jest także wybranie sprawdzonej myjni samoobsługowej. Ważne jest by wszystkie urządzenia do mycia były w 100 procentach sprawne i nowoczesne, dzięki temu będziemy mogli umyć samochód ciepłą wodą, która dużo dłużej zamarza.

Warto także pamiętać by zabrać ze sobą ściereczki i szmatki, które pozwolą nam wytrzeć nadmiar wody z samochodu, dzięki czemu zminimalizujemy problemy wynikające z zamarzania wody. Przed myciem należy też zabezpieczyć zamki i uszczelki w drzwiach samochodu.

Mycie samochodu na myjni samoobsługowej zimą

Mycie samochodu zimą nie różni się specjalnie od mycia w innych porach roku. Myjnie bezdotykowe pozwalają nam zrobić to szybko i sprawnie. Czyszczenie zaczynamy od dokładnego spłukania całego samochodu wodą zdemineralizowaną. Następnie używamy programu mycia z proszkiem, po czym ponownie spłukujemy całe nadwozie samochodu. Tak umyty samochód jest dużo mniej narażony na korozję. Warto także nawoskować samochód na myjni samoobsługowej, stworzy to powłokę ochronną, która utrudni przywieranie brudu i błota a także przyspieszy następne mycie samochodu.

Pamiętaj o wycieraniu resztek wody!

Bardzo ważne jest by pamiętać o tym by auto jak najdokładniej wytrzeć z resztek wody, tak by jak najmniej jej zamarzło. Bardzo dobrym pomysłem jest od razu po myciu podjechać na ocieplany garaż podziemny i tam wytrzeć samochód do sucha. Po wyjeździe z myjni należy także uruchomić ogrzewanie przedniej i tylnej szyby by uniknąć jej zamglenia.

Mycie samochodu zimą jest bardzo łatwym procesem, trzeba tylko uważać by nie nalać zbyt dużo wody do zamków, tak by te nie zamarzły. Czyszczenie samochodu w ten sposób ma też więcej zalet niż wad. Pozwala ono uniknąć poważnych problemów powodowanych przez żwir i sól drogową. Dlatego też w zimie warto myć samochód około raz na dwa tygodnie. Zapewni to najlepszą możliwą ochronę przed rdzą, a dodatkowo samochód będzie naprawdę dobrze się prezentował.

Powrót