Kosmetyki samochodowe, których warto używać w lecie

Bądź na bieżąco z poradami

Kosmetyki samochodowe, których warto używać w lecie

Kosmetyki samochodowe, których warto używać w lecie

24 cze 2020


Bardzo często można spotkać się z opiniami, że latem samochód może być czyszczony znacznie rzadziej niż w zimie. Ma to wynikać z powodu mniejszej ilości błota i innych zabrudzeń. Jest to jednak błędne podejście. Nasze samochody także w lecie są narażone na liczne zanieczyszczenia mogące uszkodzić lakier i karoserię.

Na jakie zabrudzenia samochodu jesteśmy narażeni latem

W czasie lata samochód narażony jest na wiele różnych rodzajów zabrudzeń. Przede wszystkim ta pora roku jest okresem najbardziej intensywnych prac drogowych. Sprawia to, że karoseria naszego samochodu narażona jest na działanie piasku, pyłu, żwiru czy smoły. Wszystkie te czynniki mogą mieć bardzo negatywny wpływ na stan lakieru samochodowego.

Lato jest także okresem wylęgania się owadów. Są one kolejnym źródłem zabrudzeń. W czasie jazdy rozbijają się one o przednią szybę i maskę samochodu. Pozostawione tam mogą stać się ogniskiem korozji, dlatego też tak istotne jest szybkie ich usunięcie.

Okres letni jest także okresem wzmożonego pylenia większości roślin, pyłki przylegające do karoserii samochodu raczej nie spowodują jej uszkodzenia, ale mogą wywołać reakcję alergiczną u bardziej narażonych na to osób. Dlatego też warto jest usuwać je przy pomocy wody, jedną z najlepszych metod są regularne wizyty na myjni bezdotykowej.

Letnie mycie samochodu na myjni samoobsługowej

Mycie samochodu na myjni samoobsługowej latem nie różni się znacznie od mycia go zimą czy na jesieni. Przede wszystkim odbywa się ono w znacznie bardziej komfortowych warunkach, gdyż nie jesteśmy narażeni na oddziaływanie ujemnych temperatur. Podczas letnich wizyt na myjniach bezdotykowych powinniśmy skupić się przede wszystkim na czyszczeniu felg, kół i nadwozia. Są to miejsca gdzie zbiera się najwięcej pyłu, smoły i innych zabrudzeń. Dlatego też należy umyć te miejsca bardzo dokładnie.

Bardzo ważne jest także dokładne wyczyszczenie maski samochodu i jego przedniej szyby z pozostałości insektów. Dzięki temu zagwarantujemy sobie dobrą widoczność, jednocześnie chroniąc samochód przed korozją. Jeśli chcemy utrzymać frontową szybę w najlepszym możliwym stanie warto jest zainwestować w niewidzialną wycieraczkę. Czyli specjalną hydrofobową powłokę na przednią szybę, która znacznie ułatwia następne czyszczenia.

Parowe mycie samochodu latem

Duża część kierowców nie jest entuzjastycznie nastawiona do korzystania z urządzeń dostępnych na myjniach samoobsługowych z powodu detergentów jakie są w nich wykorzystywane. Nie jest dla nich ważne, że chemia samochodowa jaka jest w nich używana jest w stu procentach bezpieczna. Dla takich kierowców idealnym rozwiązaniem są urządzenia umożliwiające parowe czyszczenie samochodu.

Tego typu maszyny są coraz częściej montowane w pobliżu myjni bezdotykowych i stacji benzynowych. Specjalne lance parowe pozwalają na szybkie, dokładne i co najważniejsze bezpieczne oczyszczenie felg, progów, szyb czy lusterek.

Parowe czyszczenie samochodu jest także rekomendowane dla osób które czyszczą samochód tradycyjnymi urządzeniami. Para pozwala na doczyszczenie trudno dostępnych miejsc oraz dodatkowo dezynfekuje powierzchnie na której została użyta.

Powrót