Jak zwiększyć przychody myjni samoobsługowej - poradnik

Bądź na bieżąco z poradami

Jak zwiększyć przychody myjni samoobsługowej?

Jak zwiększyć przychody myjni samoobsługowej?

15 gru 2019


Myjnie samoobsługowe są jednym z najczęściej zakładanych biznesów w Polsce. Wszystko z powodu stosunkowo niskiego progu wejścia i wysokich zysków jakie można uzyskać, jeśli postaramy się regularnie zwiększać przychody naszej myjni. Istnieje wiele metod na zachęcenie klientów do korzystania akurat z naszej myjni.

Odkurzacze parowe – dodatkowe wyposażenie to dodatkowe zyski

Jedną z najprostszych metod na zwiększenie dochodów naszej myjni samoobsługowej jest zaoferowanie klientom czegoś, czego nie znajdą oni na terenie innych myjni. Odkurzacze parowe czy kompresory do opon, to idealna inwestycja. Dzięki tego typu urządzeniom nasi klienci będą mogli podczas wizyty na myjni zrobić wiele więcej niż tylko umyć swój samochód. W ten sposób dajemy im możliwość wyczyszczenia całego samochodu za jednym zamachem, co może być zachęcające do skorzystania akurat z usług naszej myjni samoobsługowej.

Wysokiej jakości kosmetyki samochodowe

W dzisiejszych czasach klienci poszukują firm, których usługi nie kuszą jedynie atrakcyjną ceną, ale także wysoką jakością. Dlatego też tak istotne jest wyposażanie swojej myjni w możliwie najlepsze dostępne kosmetyki samochodowe. Klienci szybko zorientują się, że po umyciu samochodu na naszej myjni prezentuje się on lepiej i przez dłuższy czas pozostaje czysty, niż w przypadku skorzystania z usług konkurencji. Taki właśnie efekt daje wykorzystywanie profesjonalnych i wysoko jakościowych kosmetyków samochodowych. Dzięki temu zauważymy znaczny wzrost w powracających klientach, którzy jak wiadomo są podstawą każdego biznesu.

Marketing – sposób na kontakt z klientem

Bardzo istotnym elementem zwiększania zysków jest pozyskiwanie nowych klientów. Podstawowym sposobem na zainteresowanie ludzi naszymi usługami jest marketing. Odpowiednie reklamowanie naszej myjni samoobsługowej sprawi, że będziemy obecni w świadomości społecznej naszej okolicy. Połączenie odpowiedniego marketingu z wysoką jakością kosmetyków sprawi, że zauważymy znaczny wzrost w liczbie klientów. Wszystko za sprawą tak zwanego „marketingu szeptanego” i klientów polecających naszą myjnię swoim znajomym.

Kolejnym bardzo dobrym pomysłem marketingowym jest reklamowanie się dodatkowymi usługami, które oferujemy. Możliwość wyprania wnętrza samochodu podczas wizyty na myjni jest niewątpliwym plusem. Oferowanie dodatkowych usług sprawia, że klienci mogą załatwić więcej niż jedną rzecz podczas mycia samochodu. Bardzo istotne jest także zwiększanie komfortu korzystania z myjni samoobsługowych, możliwość płatności kartą, zniżki w godzinach zmniejszonego ruchu. To wszystko sprawia, że klienci częściej będą odwiedzać naszą myjnię samoobsługową.

Bardzo ważne jest także odpowiednie dbanie o wygląd naszego biznesu. Myjnia samoobsługowa powinna być czysta i zadbana. Niesprzątnięte liście, błoto, czy brudne banery nie sprawiają dobrego wrażenia. Dlatego warto jest dbać o to, by nasza myjnia zawsze była czysta i gotowa na przyjęcie klientów. Niezwykle istotne jest także dbanie o relacje ze stałymi klientami. Karty stałego klienta, programy lojalnościowe, to wszystko sprawia, że zwiększają się szansę, na to, że nasza myjnia stanie się jedyną, z której korzysta dana osoba, co automatycznie zwiększy nasze zyski.

Warto także zwrócić uwagę na to jak prezentuje się nasza myjnia. Odpowiedni wybór zdjęć, które znajdą się na banerach, kolorów budynków myjni, to wszystko zwraca uwagę potencjalnych klientów, którzy skuszeni ładną reklamą znajdującą się przy drodze mogą skorzystać z usług naszej myjni samoobsługowej i stać się kolejnym stałym klientem naszego biznesu.

Powrót