Jak sfinansować budowę myjni samoobsługowej

Bądź na bieżąco z poradami

Jak sfinansować budowę myjni samoobsługowej

Jak sfinansować budowę myjni samoobsługowej

17 kwi 2016


Inwestycja w myjnię samoobsługową

Inwestycja w kilkustanowiskową bezdotykową myjnię samochodową to spore przedsięwzięcie. Wiąże się ono nie tylko z ogromem pracy i poświęcenia, ale również z dużymi nakładami finansowymi. Pomimo trudności wielu ludzi decyduje się na ryzyko i podejmuje się otwarcia myjni samoobsługowej. Koszty z jakimi muszą się liczyć przedsiębiorcy zależą od bardzo wielu czynników. W zależności od liczby stanowisk, na których będzie odbywać się mycie, przedsiębiorca musi liczyć się z kosztami rzędu 100 tyś. PLN przypadającymi na każde stanowisko pracy (kwota ta spada wraz ze zwiększającą się liczbą stanowisk). Oprócz kosztów musimy liczyć się z koniecznością starania się o pozwolenia wodnoprawne i o pozwolenie budowlane. W tym artykule skupimy się jednak na finansowym aspekcie przedsięwzięcia. 

Źródła finansowania budowy myjni bezdotykowej

Zakładając przedsiębiorstwo należy przede wszystkim znaleźć źródło finansowania. Są to wszystkie przedsięwzięcia mające na celu kształtowanie struktury kapitałowej oraz zapewnienie firmie finansów. Finansowanie to również proces składający się z określenia potrzeb kapitałowych i finansowych firmy już po jej uruchomieniu. Zdarza się, że przedsiębiorca wpadł na pomysł, naszkicował plan i jest zdecydowany do podjęcia działań. Boryka się jednak z brakiem źródła finansów. Przedsiębiorca może skorzystać z pomocy banku, funduszy pomocowych oraz Venture capital. Niestety nie każdy orientuje się w zasadach współpracy. W takiej sytuacji warto nawiązać kooperację z firmą, która nie tylko umożliwi zakup sprzętu do planowanej myjni bezdotykowej, ale także pomoże zdobyć na nią fundusze.

Pomoc w sfinansowaniu inwestycji

Jedną firm, która oprócz doboru sprzętu kompleksowo zajmuje się również finansowym aspektem przedsięwzięcia jest Greensteam, zajmująca się produkcją samoobsługowych odkurzaczy parowych oraz projektowaniem i budową myjni bezdotykowych. Oprócz kompleksowej obsługi inwestycji przedsiębiorstwo specjalizuje się w udzielaniu wsparcia finansowego. Inwestorzy pragnący otworzyć własną stację benzynową lub myjnię samoobsługową mogą skorzystać z oferty firmy Greensteam. Przedsiębiorstwo umożliwia trzy rodzaje wsparcia. Pierwszym jest pomoc w zdobyciu dotacji z Funduszy Europejskich i Urzędu Pracy (dotyczy to niewielkiej grupy przedsiębiorców, nie prowadzących do tej pory działalności). Firma specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnych biznes planów, ekspertyz środowiskowych i niezbędnych dokumentów. Pomaga przygotować projekt i zdobyć dofinansowanie. Inną formą jest nieoprocentowany kredyt na zakup urządzeń z oferty przedsiębiorstwa. Klient otrzyma jasne i przejrzyste warunki pożyczki pozbawionej dodatkowych kosztów. Ostatnią metodą jest ekspresowy leasing. Firma współpracuje z wieloma bankami i firmami leasingowymi. Wybiera najbardziej korzystną ofertę i pomaga przy wypełnieniu dokumentów. Klient może liczyć na przejrzystą i korzystną umowę. Firma Greensteam pomaga sfinansować działalność firmy i zdobyć fundusze na zakup oferowanego sprzętu dla myjni samoobsługowych. Jest to niezwykle korzystne dla nowych przedsiębiorców, którzy pragną otworzyć własną myjnię bezdotykową.

Powrót