Czyszczenie kół i felg - skuteczne mycie na myjni bezdotykowej

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Czyszczenie kół i felg - skuteczne mycie na myjni bezdotykowej

Czyszczenie kół i felg - skuteczne mycie na myjni bezdotykowej

24 mar 2020


Na jakie zabrudzenia narażone są koła i felgi

Zarówno koła jak i felgi są wyjątkowo mocno eksploatowanym elementem samochodu. Paradoksalnie, są one bardzo często omijane podczas wykonywania wszelkiego rodzaju zabiegów konserwujących czy pielęgnacyjnych. Jednocześnie koła i felgi są nieustannie narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zabrudzenia. Ogumienie kół naszych samochodów cierpi zwłaszcza w zimie - niskie temperatury powodują kurczenie się gumy i utratę sprężystości, jednocześnie sól, którą posypywane są drogi, ma żrące działanie. Dlatego też, opony powinny być regularnie czyszczone zwłaszcza o tej porze roku.

Felgi natomiast są narażone nie tylko na działanie soli. Osadzają się na nich opiłki żelaza pochodzące z klocków hamulcowych. Ten rodzaj zanieczyszczenia jest bardzo ciężki do umycia i może stać się ogniskiem korozji. Dlatego też tak istotne jest to, by przynajmniej od czasu do czasu dokładnie wyczyścić felgi.

Koła i felgi są także narażone na zabrudzenia takimi materiałami jak błoto, asfalt czy smoła. Te również powinny być regularnie usuwane z elementów samochodu, gdyż mogą prowadzić do uszkodzeń i zmniejszenia przyczepności kół.

W jaki sposób czyścić koła i felgi samochodu

Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele kosmetyków samochodowych przeznaczonych do czyszczenia kół i felg. Część z nich jest naprawdę skuteczna, a część żeruje na kierowcach nie znających się na chemii samochodowej. Przy czyszczeniu felg warto wykorzystać środek przeznaczony do usuwania opiłków metalu, jest to tak zwany Deironizer. To środek bardzo przydatny głównie dlatego, że fragmenty klocków hamulcowych są niezwykle trudne do usunięcia bez niego. Tego typu preparat jest bardzo prosty w użytku - występuj zwykle pod postacią sprayu, którym należy pokryć felgę i zmyć po paru minutach. To naprawdę prosty proces pozwalający na dokładne wyczyszczenie felgi.

Czyszczenie kół i felg na myjni bezdotykowej

Od pewnego czasu czyszczenie kół i felg na myjniach bezdotykowych cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko dzięki nowoczesnemu urządzeniu jakim jest odkurzacz parowy Self-Servie L, który wyposażony jest w specjalną lancę parową. Pozwala ona na błyskawiczne wyczyszczenie kół i felg przy użyciu pary. Jest to bardzo popularne rozwiązanie przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo jakie oferuje. Klasyczne myjki ciśnieniowe mogą niestety uszkodzić felgi, dlatego też mycie ich przy użyciu pary jest znacznie bezpieczniejsze dla samochodu.

Dodatkowym plusem jest fakt, że lanca parowa może posłużyć nie tylko do umycia felg, ale również szyb, lusterek i progów samochodu, popularność lancy wynika też z faktu, że można z niej skorzystać w tym samym urządzeniu, którego używamy do prania tapicerki czy czyszczenia dywaników.

Powrót