Budowa myjni bezdotykowej, jakie urządzenia dodatkowe wybrać

Bądź na bieżąco z poradami

Budowa myjni bezdotykowej

Budowa myjni bezdotykowej

24 lip 2020


Budowa myjni bezdotykowej często jest dosyć trudnym procesem. Musimy podczas niego podjąć naprawdę wiele często bardzo trudnych decyzji. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do tego przedsięwzięcia i poznanie wszystkich problemów które możemy napotkać.

Istotne decyzje przy budowie myjni bezdotykowej

Podczas budowy myjni bezdotykowej na pewno staniemy przed wieloma różnymi decyzjami. Jedną z najważniejszych będzie ustalenie tego ile stanowisk chcemy mieć na swoim obiekcie. Jest to zależne od wielu różnych kwestii. Przede wszystkim od tego jak dużą działką dysponujemy. Im większa działka tym więcej stanowisk do mycia możemy zamontować.

Jednak nie zawsze warto jest iść w ilość. Bardzo możliwe, że mimo posiadania dużej działki bardziej opłacalne będzie zamontowanie mniejszej ilości stanowisk do mycia. Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy nowy punkt będzie oznaczał dla nas dodatkowe koszty startowe. Kolejną kwestią, która powinna mieć wpływ na to ile stanowisk zostanie postawione podczas budowy myjni bezdotykowej jest to ile realnie samochodów może chcieć skorzystać z usług naszej myjni.

Bardzo dobrą techniką pozwalająca na zorientowanie się na jaką bazę klientów możemy liczyć jest obserwacja innych myjni bezdotykowych znajdujących się w okolicy. Nie jest to oczywiście bezbłędna metoda, jednak pozwala ona na uzyskanie całkiem dobrej estymacji na temat opłacalności budowy myjni bezdotykowej.

Podczas wyboru ilości stanowisk warto jest także policzyć wszystkie koszta, przede wszystkim musimy być w stu procentach pewni, że fundusze które posiadamy wystarczą na budowę myjni bezdotykowej. Zdecydowanie lepsze będzie postawienie o jedno bądź dwa stanowiska mniej, niż być zmuszonym do zaciągnięcia kolejnego kredytu.

Wybór liczby stanowisk jest zdecydowanie jedną z najistotniejszych decyzji jakie napotkamy podczas procesu budowy myjni bezdotykowej, jednak nie jest jedyną.

Jakie urządzenia dodatkowe warto zamontować podczas budowy myjni bezdotykowej

Podczas budowy myjni bezdotykowej musimy także podjąć decyzję jakie urządzenia dodatkowe chcemy by znalazły się na naszej nowej myjni. Do wyboru jest naprawdę wiele urządzeń, które nieznacznie zwiększając koszty budowy mogą w dłuższym rozrachunku wygenerować naprawdę spore zyski.

Przede wszystkim należy podjąć decyzję jakie urządzenia do czyszczenia samochodów chcemy zamontować podczas budowy myjni bezdotykowej. Na rynku dostępne jest wiele różnych modeli, od najprostszych umożliwiających wyłącznie umycie karoserii samochodu przy pomocy strumienia wody, aż do naprawdę skomplikowanych urządzeń wyposażonych np. w lance parowe pozwalające na wyczyszczenie felg samochodu. Decyzja ta oczywiście bezpośrednio wiąże się z kosztami jakie poniesiemy podczas budowy myjni bezdotykowej. Im lepiej wyposażone urządzenia, tym więcej pieniędzy będą one kosztowały, jednak w ogólnym rozrachunku mogą okazać się bardziej opłacalne.

Innymi maszynami, które możemy chcieć zamontować podczas budowy myjni bezdotykowej są np. odkurzacze parowe, które umożliwią naszym klientom wyczyszczenie nie tylko karoserii, ale też wnętrza swojego samochodu. Bardzo często używanym i montowanym urządzeniem są kompresory umożliwiające dopompowanie opon samochodowych.

Jak można zauważyć, podczas budowy myjni bezdotykowej należy podjąć naprawdę wiele decyzji, jednak jeśli podejmiemy przemyślane decyzje możemy wybudować naprawdę rentowną myjnię bezdotykową.

 

Powrót