Bezpieczne i efektywne korzystanie z myjni bezdotykowej

Bądź na bieżąco z poradami

Bezpieczne i efektywne korzystanie z myjni bezdotykowej

Bezpieczne i efektywne korzystanie z myjni bezdotykowej

11 cze 2019


Prawidłowe korzystanie z myjni bezdotykowych nie jest wcale takie proste, jak się wydaje. Jeśli chcemy zrobić to jak najlepiej, a przy okazji uchronić swoje auto przed możliwymi niebezpiecznymi dla karoserii skutkami dobrze dowiedzieć się, jak optymalnie wykorzystać możliwości myjni bezdotykowych. Przede wszystkim musimy zaznajomić się z oferowanymi programami myjącymi. Większość tego rodzaju obiektów posiada standardowo 4 programy myjące:

  • Mycie ciepłą wodą z mikroproszkiem lub aktywną pianą
  • Spłukiwanie
  • Woskowanie
  • Nabłyszczanie (z osuszaniem)

Używając ich wszystkich możemy w najprostszy sposób wyczyścić swój pojazd oraz zabezpieczyć powierzchnię lakieru przed zabrudzeniami oraz niepożądanymi zarysowaniami podczas jazdy. Wiele dostępnych myjni bezdotykowych posiada w swojej ofercie również inne ciekawe opcje, jak np. opryskiwanie felg czy mycie szczotką z aktywną pianą. Dobrze również zabrać swój własny preparat do czyszczenia felg.

Dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne dla lepszego efektu

Jak wiadomo, na felgach, tarczach, klockach hamulcowych oraz nadkolach osadzają się trudno usuwalne zabrudzenia w postaci metali ciężkich oraz resztek asfaltu. Niestety nie ma możliwości, by zmyć je samą lancą wysokociśnieniową z detergentem. Dobrze wobec tego wziąć ze sobą profesjonalny środek, który pozwoli nam dokładnie wyczyścić wszystkie tego rodzaju niechciany brud. Na rynku dostępne są specjalistyczne preparaty z efektem tzw. „krwawiącej felgi”, które dokładnie pokazują tego rodzaju zabrudzenia, zmieniając w danym miejscu kolor na fioletowo-czerwony, dzięki czemu możemy je z łatwością usunąć.

Najlepszy sposób na umycie Twojego samochodu

Wiele osób popełnia szereg błędów podczas czyszczenia auta. Dobrze znać podstawowe techniki mycia, które gwarantują najbardziej efektywne korzystanie z myjni oraz w pełni bezpieczne umycie karoserii, bez ryzyka powstania rys. Odpowiednia odległość trzymania wysokociśnieniowej lancy od lakieru naszego samochodu to podstawa bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że woda wydobywa się z niej pod ciśnieniem nawet 100 barów. Jest to siła zdolna przeciąć ludzką skórę. Na tego typu obiektach nie warto również korzystać ze szczotek. Wiele osób korzysta z nich do mycia kół w swoich samochodach, przez co zostają na nich drobinki piachu oraz kamieni. Ta sama sytuacja dotyczy ściągaczek do wody.

 

Nabłyszczanie karoserii na myjni bezdotykowej.

 

Zabezpieczenie na Twoim aucie

Bardzo istotną rzeczą jest również końcowe woskowanie lakieru, które gwarantuje nam to, że karoseria samochodu pozostanie w świetnej kondycji. Odbywa się ono poprzez nałożenie cienkiej warstwy wosku wraz z ciepłą, zmiękczoną wodą na powierzchnię naszego pojazdu. Dzięki wysokiej temperaturze wosk dosłownie przykleja się do lakieru. Pamiętajmy, by unikać rozpylania go na powierzchni szyb i lusterek, gdyż spowoduje to tworzenie się na ich powierzchni smug. Należy nałożyć jedynie jego cienką warstwę, po której samochód należy starannie spłukać i osuszyć wyłącznie przy użyciu funkcji „nabłyszczanie”.

Nabłyszczanie jest tak naprawdę spłukiwaniem pojazdu przy użyciu zdemineralizowanej wody i odbywa się również z pomocą lancy wysokociśnieniowej. Zaczynamy ten proces zawsze od dachu pojazdu stopniowo przemieszczając się w dół. Po tym zabiegu można wytrzeć powierzchnię samochodu szmatką z mikrofibry, lub po prostu pozostawić je do samoistnego wyschnięcia.

 

Powrót