Porównanie myjni bezdotykowej i automatycznej

Bądź na bieżąco z poradami

Porównanie myjni bezdotykowej i automatycznej

Porównanie myjni bezdotykowej i automatycznej

31 sty 2019


Obecnie oferowanych jest wiele możliwości, dzięki którym możemy utrzymywać czystość naszych pojazdów. Na rynku myjni samochodowych możemy wyróżnić myjnie ręczne, gdzie o czystość naszego samochodu dba wykwalifikowany personel, myjnie bezdotykowe, w których własnoręcznie dbamy o czystość swojego samochodu oraz myjnie automatyczne, gdzie proces mycia jest najbardziej zmechanizowany i nie wymaga naszej ingerencji. W tym wpisie zajmiemy się omówienie dwóch ostatnich.

Myjnie bezdotykowe

Popularne myjnie bezdotykowe można spotkać na wielu marketowych parkingach, stacjach benzynowych, czy na dużych osiedlach mieszkaniowych. W myjniach samoobsługowych bezdotykowych, udostępniane są nam fachowe urządzenia oraz środki czyszczące, przy pomocy których własnoręcznie możemy zadbać o czystość naszego samochodu. Do naszej dyspozycji pozostają myjki, szczotki, węże, różnego rodzaju środki czyszczące oraz urządzenie dodatkowe takie jak odkurzacze czy profesjonalne samoobsługowe odkurzacze parowe z funkcją prania tapicerki.

Myjnie bezdotykowe są proste w obsłudze, a proces mycia jest bezpieczny dla powłoki lakierniczej, dodatkowo zazwyczaj dostępne są dla klientów 24 godziny na dobę. Dużą zaletą korzystania z myjni bezdotykowej jest krótki czas usługi, jednakże im mniej minut poświęca się na umycie pojazdu, tym jest to zrobione mniej dokładnie. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest relatywnie niski koszt umycia samochodu, odkurzenia jego wnętrza czy własnoręcznego wyprania tapicerki. Samo korzystanie z myjni bezdotykowej jest tańsze niż z myjni automatycznej, a właściciel pojazdu ma pełną kontrolę podczas procesu mycia.

Natomiast atrakcyjność myjni bezdotykowych zależy od dostępności urządzeń dodatkowych, dzięki którym każdy kierowca zadba gruntownie o czystość swojego samochodu. Szczotki z aktywną pianą, które dodatkowo wspomagają proces mycia, są dostępne tylko na niektórych myjniach jako opcja dodatkowa. Nie na wszystkich myjniach możemy również spotkać urządzenia samoobsługowe takie jak standardowe odkurzacze czy odkurzacze do prania tapicerek, dywaników samochodowych, bagażnika z szybkim czasem schnięcia.

Myjnie automatyczne

Myjnie mechaniczne najczęściej spotkamy w sąsiedztwie ze stacjami paliw, w lokalizacjach mocniej zurbanizowanych. Możemy wyróżnić dwa typy myjni w pełni automatycznych: tunelową i portalową. W przypadku tej pierwszej wprowadzamy samochód do specjalnego tunelu, w którym czyszczenie przeprowadzane jest przy pomocy skomputeryzowanego systemu myjek, szczotek i natrysków, zgodnie z wybranym przez klienta programem. Samochód jest przeciągany przez tunel za pomocą pasa, a specjalne szczotki, które poruszają się w różnych kierunkach myją samochód z zewnątrz, a na koniec pojazd jest spłukiwany i suszony. Natomiast myjnia portalowa ma specjalną konstrukcję w postaci bramy, która przesuwa się nad stojącym pod nią samochodem. Umieszczone w niej szczotki, spryskiwacze ze środkiem chemicznym i suszarki myją samochód z zewnątrz.

Przy wyborze myjni automatycznej należy wziąć pod uwagę, że maszyna dokładnie nie wyczyści trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo szczotki dostępne na myjniach automatycznych często mają twarde włosie, które może zarysować lakier. Jednakże jest to najlepsze rozwiązanie dla osób zapracowanych, ponieważ czas mycia jest krótki, twa około kilku minut, nawet przy wyborze zaawansowanego programu i dodatkowo nie wymaga ingerencji kierowcy poza wyborem odpowiedniego programu.  

 

 

Powrót